X
press enter »
MK
EN

АПСОЛВЕНТСКА ЗАБАВА

Почитувани апсолвенти,

Особено сме горди што го заокружувате Вашето образование на првиот циклус на Американскиот универзитет на Европа - ФОН. Како идни дипломци, среќни сме што заедно со Вашиот труд, посветеност и енергија завршувате еден исклучително важно поглавје од животот.

Со цел да прославиме Вашиот успех, организираме забава односно апсолвентска вечер.

Апсолвентската  вечер ќе  се  одржи  на  23.05.2023 год (вторник) во  ресторан „Парк“  со почеток од 20:00 часот.

 “Либеро Бенд” ќе бидат одговорни за добрата забава и одличното расположение.

Се надеваме дека ќе присуствувате на апсолвентската вечер и нема да пропуштите да поминете незаборавни мигови на дружење со вашите колеги - студенти и дел од професорскиот кадар.

 

Цената изнесува 2200 ден.

 

Линк до ресторан Парк: https://www.park.mk/wedding-restaurant/wedding_gallery

 

Во продолжение е понуденото мени:

МЕНИ

Храна

цезар салата (марула, пилешко филе, пармезан, кубети, дресинг)

витаминска салата ( рукола, цвекпо, морков,зепка,марула,семки)

макала ( хумус, пинџѕр, цазики )

ладен стартер (пршута, печеница, кулен, свински врат, пилешко голд филе, солени стапчиња со лен, шери домат )

млечен стартер ( пармезан, бела дона херба, чедар, мешан кашкавал, мешано сирење. шери домат )

брускети помодоро

топол стартер поховано: кашкавап, зденки, крокети од компир, пирошки, тиквички, тартар сос)

мешани лепчиња (интегрални, пченкарни)

Главно јадење ( динстано печење во сос од шампињони, пилешко криспи со куркума сос, пармезан и рукола ), гарнир брокула, компир од фурна,морков,пченка,грашок

 

десерт ( ситни колачи )

Неограничен пијалок:

Вода (газирана и негазирана)

Сокови (кока кола, кока кола зеро, фанта, спрајт, тоник, битер лемон, џусеви)

Пиво (скопско, скопско смут, амстел)

Вино (Тиквеш и Стоби 1 л флаширано – македонско бело, црвено и розе)

Жестоко ( ракија, узо, коњак, водка, џин, мартини )

 

УПЛАТА

2200 денари

 

За уплатата, ќе добиете насоки откако ќе ги добиеме Вашите пријави дека сте заинтересирани за апсолвентска вечер. Заинтересираните да се пријават на следниот меил biljana.manoilova@fon.edu.mk

 

Ваш,

АУЕ - ФОН